gallery/neko-nagłówek-logo

NEKO znaczy KOT

Jesteśmy grupą przyjaciół połączonych wspólną pasją, jaką są koty. Działamy oficjalnie pod patronatem Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.


Poznałyśmy się dzięki kotom. Każda z nas niosła im pomoc, z czasem zaczęłyśmy się spotykać, pomagać sobie, aż w końcu powstała oficjalna grupa. Hospicjum dla Kotów Bezdomnych jest naszym patronem, utworzyło dla nas subkonto, byśmy mogły zbierać środki na leczenie, sterylizacje i utrzymanie kotów w domach tymczasowych.


Oprócz pomagania kotom każda z nas prowadzi prywatne życie i stara się pogodzić swoje obowiązki z wolontariatem.
 

OFICJALNY SKŁAD GRUPY:

Edyta
 
Koordynator Grupy Neko. Z wykształcenia mgr inż. informatyk oraz mediator-negocjator pierwszego stopnia. Pracuje w firmie programistycznej. Pasje na „K” – koty, kino, kulinaria, kultura 日本. Mieszka we Wrocławiu wraz z 8 kotami (Sibel, Mieczysławem, Franciszką, Leonkiem, Patryczkiem, Fossą, Robinem i Wendy) oraz 10-letnią żółwicą Karoliną. 

Ewelina
 
Jedna z inicjatorek powstania Grupy Neko. Kotom pomaga od kilku lat. Na początku głównie fotografowała je w schronisku, teraz prowadzi również dom tymczasowy. Uwielbia prowadzić samochód, więc jest głównym grupowym kotowozem. Jest także grupowym skarbnikiem. Na co dzień pracuje w międzynarodowej firmie, uwielbia górskie wycieczki i czytanie książek. Ma cztery własne koty.

Marta
 
Michalina
 
Zadeklarowana psiara, która zeszła na koty... Od ponad trzech lat prowadzi dom tymczasowy, ratując głównie koty ze swojej rodzinnej Zduńskiej Woli, w której adopcje są rzadkością. Największą satysfakcję sprawia jej zdobywanie zaufania kocich dzikusków. Bezgranicznie zakochana w swoim psie, amstaffie Napoleonie. W wolnych chwilach odreagowuje stres szyjąc różności z kotami i dla kotów.

Lidia

 

Opis niebawem

 

NASZE DOMKI TYMCZASOWE PROWADZĄ:

Ewa - pod jej opiekę trafiają głównie dorosłe koty.

Agnieszka - opiekuje się głównie kocimi maluszkami oraz kotkami po wypadkach ze złamaniami.

Pani Halinka - zwykle w jej domu szaleją kocie przedszkolaki, od czasu do czasu także dorosłe kotki.

Natalia - zazwyczaj w jej domu mieszkają dorosłe tymczasy wymagające leczenia. Poza prowadzeniem domu tymczasowego Natalia pomaga w adopcjach niezależnym wolontariuszom oraz angażuje się w organizowanie zabiegów sterylizacji.

Diana - jako jedna z nielicznych nie ma na stałe swojego kota, jest idealnym domem tymczasowym dla kocich "jedynaków", czyli kotów, które nie tolerują innych zwierząt.

Klaudia, Beata - od niedawna wspierają nas jako domy tymczasowe.
 
NASI PRZYJACIELE:
 
Aleksandra - z wykształcenia fizjoterapeuta, z pasji pracownik schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krotoszynie. Posiadaczka 5 własnych kotów: Lily, Teda, Marshalla, Tymona, Gabrielli oraz konia Luny. Prowadzi Dom Tymczasowy dla kotów, okazyjnie bywa Kotowozem. W wolnych chwilach chętnie piecze pyszne ciasta.

Sylwia - wspiera działania Grupy i pomaga w opiece nad tymczasami. Wraz z rodzicami opiekuje się kilkoma uratowanymi psami i kotami. W sytuacjach podbramkowych zawsze znajdzie się u niej kącik dla kociego bezdomniaka.

Poza tym zawsze możemy liczyć na nasze niezawodne kotowozy - Olę, Agatę i Agnieszkę oraz kotografów: Monikę Kobeszko, Jakuba Ostrowskiego i Kamila Lehmanna.
 
Dodatkowo możemy liczyć na wiele ludzi, tych niewymienionych z imienia i nazwiska, którzy wspierają nas i pomagają - na miarę swoich możliwości.